Služby pre verejnosť

 Výhody mojich služieb:

  • prídem priamo k Vám domov
  • získate vedomosti ako psy myslia
  • stanete sa vodcom svorky (pes Vás bude poslúchať a rešpektovať)

 Ako vlastne prebieha tréning

Možnosť 1: Nemusíte nikam chodiť. Ja prídem za Vami. Väčšinou sa stretávam so svojími klientmi 1x za týždeň. V priebehu hodiny spolu psa cvičíme. Ak robí majiteľ nejaké chyby, upozorním ho a ukážem ako na to. V priebehu týždňa cvičí majiteľ svojho štvornožzca sám, vždy to čo si určíme. Následne sa znovu stretneme, preberieme ako to počas týždňa išlo. Ak by niečo nešlo podľa predstáv vymyslíme inú metódu ako danú vec psíka naučiť.

Možnosť 2: Opäť nemusíte nikam chodiť :) . Ponúkam tiež možnosť, že psa cvičím prevažne ja. Odporúčam aspoň 3x do týždňa. Poviete mi čo chcete aby pes vedel a ja sa už o to postarám. Počas tréningu majiteľ nemusí byť prítomný. Ak je to však možné vždy odporúčam prvú možnosť, pretože tým že budem psa cvičiť iba ja budujem si autoritu ja a nie majiteľ. Môže sa stať, že pes nebude majiteľa poslúchať tak dôsledne ako svojho cvičiteľa.


Záver: Na to aby Váš pes poslúchal nemusíte chodiť pravidelne na cvičák. Stačí pochopiť určité veci, zmeniť svoje správanie v niektorých situáciach a zo psa sa razom stane verný a oddaný spoločník, ktorý s Vami pôjde aj na kraj sveta, lebo Vám verí. Budete pre neho vodca a kamkoľvek pôjdete, on pôjde vždy za Vami.

 

Služby pre škôlky, školy a rôzne podujatia

So svojím psíkom vystupujem v škôlkach alebo na rôznych detských akciách. Psík ovláda veľa trikov ktoré predvádzam, dokonca vie povely aj v angličtine. Mojím cieľom nie je deti iba zabávať ale aj vzdelávať. V dnešnej dobe sa veľa detí bojí psov. Ja deti učím aby sa nebáli, aby vedeli ako k psíkovi pristupovať a tiež aby pochopili, že psík nie je hračka ale živý tvor. Keďže udržať pozornosť detí vie byť niekedy náročne, je toto vzdelávanie robené formou hry a deti sú aktívne zapájané do vystúpenia psíka. Psík sa volá Berta, je dobré cvičená práve na takéto účely. Vie ako sa ma správať k deťom a nikdy by im neublížila.Vystúpenie je možné spraviť aj v anglickom jazyku.V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať, budem sa tešiť na našu spoluprácu. :) 

 

Spolupráca s Liam school (súkromná jazyková škola)

Imagine room with Berta

Rozhodli sme sa spraviť niečo, čo nikto pred nami ešte neskúsil. Vytvorili sme výučbu anglického jazyka za pomoci psa (canisterapia).

Canisterapia sa používa pre deti s nejakým zdravotným postihnutím, ale aj pre zdravé deti ktoré sú hyperaktívne a je problém udržať ich pozornosť. Pes vlastne slúži ako motivačný prvok pre deti. Napríklad deti čítajú pre psíka z kníh. Psík leží v kľude niekde pred deťmi a “počúva“. Deti sú následne odmenené za snahu tým, že sa môžu so psíkom pohrať.

My sme sa však rozhodli ísť ešte ďalej. Psíka, ktorého pri výučbe používame, je špeciálne cvičený k takýmto účelom. Vie veľa trikov aby sme stále držali pozornosť detí na 100%. No a keďže Imagine room je iba v anglickom jazyku, tak aj psík je naučený povely nie len v slovenčine ale aj v angličtine. :-)

Výhody takouto nezvyčajnou formou vidíme v tom, že:

- deti nestrácajú pozornosť ani po dlhšej dobe

- každé dieťa túži po zvieratku a preto sa viacej snaží aby sa mohlo potom so psíkom zahrať 

- deti sa snažia rýchlo naučiť a správne vysloviť dané povely aby psík poslúchal aj ich.

- učíme tiež ako sa o psíka správne starať, ako pristupovať k cudzím psom a hlavne budujeme vzťah dieťa – pes. Pretože veľa detí sa bojí psov. My im ukážeme, že sa nie je vlastne čoho báť.

Hodina je vedená Jánom Zrebným, skúseným trénerom psov a v minulosti tiež lektorom Callanovej metódy.

 

Liam school najdete tu  www.liamschool.eu

alebo Facebook www.facebook.com/Liam-school-400545530042987/